Херсонський кавун

Восени 2019 року Вікторія Кулакова, бренд-майстер Victory House, отримала пропозицію брати участь в конкурсі на розробку логотипу географічного значення Херсонський кавун. Жителі України добре знають, що дана ягода вважається найсмачнішою, соковитою і солодкої, якщо її виростили під сонцем у степах Херсонщини. Це був бліц-конкурс для всіх бажаючих, куди могли дати свої концепції будь-які бажаючі, як професіонали, так і любителі.

  • Поделиться:

Про проект

Вікторія і частина команди Victory House народилися і більшу частину життя прожили на півдні України. А також працюючи також в громадському секторі як бізнес-тренер і фахівець з розвитку територій через туризм та розвиток підприємництва, це дозволило швидко скласти головні символи, ключові переваги і можливості регіону в єдину концепцію брендингу – ягода і територія повна води і сонця Херсощини.

Символіка логотипу “Херсонський кавун”

Логотип містить кілька значень-символів:
Спіраль – стилізований хвостик кавуна, в той же час – солярний знак, який вказує на географічне розташування – Південь. Також спіраль є головним елементом територіального логотипу Херсонського регіону – «Скіфське сонце», символ якого взято з орнаментів народів, що населяли Південь України.
Хвилясті смуги – це і відтворення малюнка шкірки кавуна, і природні води, якими багата Херсонщина (річка Дніпро, Дніпровські плавні, узбережжі Чорного та Азовського морів).
М’які плавні форми – це традиційне і підхід в південних орнаментах ремісників (вишивка, різьблення), коли в інших регіонах країни більше використовуються геометричні орнаменти.
Шрифт використаний прямий рубаний, з м’якими вигині, таким чином на контрасті підкреслює м’які форми візуального знака і разом з цим буде легко читатися в малих розмірах.

Доцільність розробки локальних продуктів та їх брендування

“Херсонський кавун” (Херсонский арбуз) – це логотип “захищене визначення походження”, також іноді говорять географічного позначення. Можна вважати такий логотип відгалуженням брендингу території, але в прив’язці не до всієї території, а до його єдиного продукту, який є ключовим його локальним продуктом. І цей продукт / товар / розробка можуть реалізовуватися тільки в даній території через її особливостей, як наприклад, ігристі вина регіону Шампань у Франції – шампанські вина. Такий підхід до брендингу, як розробка локальних продуктів та їх промоція, реєстрація, як торгової марки, є дуже вигідною діяльністю з точки зору розвитку громад і областей країни. Таким же продуктом можуть володіти і країни, але це будуть вже економічні показники на міжнародному рівні. В аналогії з ігристими винами можна сказати, що ми знаємо і “Советское шампанское” виробництва Харківського винного заводу, але, наприклад, фраза “винятковий ірландський односолодовий віскі” вже звучить більш конкретно і відчутно. У прикладі з інрандським віскі ми точно знаємо, за що можемо заплатити і скільки, якщо цей продукт якісний і доступний тільки у ексклюзивних його представників.

Таким чином територіальний брендинг вже точно стає економічним поняттям, можна навіть порахувати в грошовому еквіваленті вигоду за певний часовий проміжок, яку можна отримати, впроваджуючи подібні продукти в прив’язці до території та сегменту ринку, таким же чином, як ми обчислюємо рентабельності і термін окупності виробництва товарів в бізнес-плануванні.

Як реалізувати територіальний брендинг

Вкрай важливим є питання, а як же досягти бажаного економічного приросту через брендинг продукту, і особливо, якщо це брендинг територіального позначення або території цілком. З свого досвіду можемо виділити такі основні завдання з реалізації бренду:

  1. Як і будь-який бізнес, процес імплементації, реалізації бренду потрібно планувати, як бізнес-завдання, виводити кількісні або якісні показники успішності і аналізувати їх. Успішні підприємці можуть розповісти чимало кумедних історій, як на далеко не перший рік діяльності вони почали аналіз і сегментацію своїх клієнтів і виявили, наскільки можна вигідніше вести свою діяльність. Висновок: завжди і все зважайте, досягайте кількісної та процентної оцінки в періоді.
  2. Великі довгі проекти успішно реалізовують великі команди. Відкритість, взаємопідтримка і партнерство набагато полегшує процес реалізації бренду і тим більше брендингу території. Висновок: намагайтеся налагодити комунікації і прозорість взаємовідносин в зв’язці юридичний власник бренду + бізнес і підприємці, які можуть даний бренд використовувати, щоб його пропагувати і підвищувати статус своєї діяльності. Такими партнерами можуть бути також громадські організації, спільноти за інтересами та партнерські мережі в інших регіонах.
  3. Створюйте свою спільноту – своє ком’юніті – як групу зацікавлених осіб, які будуть об’єднані не тільки комерційним інтересом у використанні бренду, але і будуть на одному рівні цінностей, як наприклад “створити кращу версію громади для наших онуків, де буде безпечно, щасливо і здорово жити і їх нащадкам “. Висновок: говоріть з людьми на рівні цінностей ідеї, проекту і товаришуйте за цінностями. Опоненти і противники стануть партнерами, якщо вони усвідомлять, що ви на одному рівні цінностей і прагнете до однієї великої мети.
  • Замовник

    ОC «Асоціація виробників Херсонського кавуна», куратор проекту - Палічев Юрій

  • Дата

    4.10-4.11 2019

  • Коротка історія від першого лиця про проект

    victoryhouse.com.ua/hersonskij-kavun-i-uchast-u-konkursah/

  • Поделиться:

ЕСТЕТИКА І РОЗУМІННЯ ШЛЯХУ
ПРИВОДЯТЬ ДО РОЗВИТКУ