НАРОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ, КОТРА СТВОРЮЄ ЛОГОТИПИ

Швидше за все тому, що я народилася в селі (хоч і симпатичному, але все ж селі, де крім комбінату, заводу і баз не було річки, моря або гаїв, а лише безкрайній степ), я стала майстром зі спрощення і скорочення.
Так, наприклад, півгодинну промову А. я можу вмістити в двох реченнях з тим же змістом і без хворобливої втрати в нюансах. Зате чітко, коротко, і так, що запам’ятаються не емоції, а суть.

Саме село в реальному світі і величезний космос всередині мене дозволили мені навчитися згортати цей світ до простих логічних ланцюжків, подібно до того, як згортається тривимірна реальність у фільмі «Інтерстеллар».

Щоб не зануритися в нудьгу від рутини шкільної зубріння, прополки влітку і чищення печі взимку, мій розум навчався шукати смисли і виводити їх до абсолюту. Смисли того, чому так відбувається і навіщо це потрібно. Так світ стає закономірністю і доля «прекрасної розумної дівчинки, яка народилася не там”, не здавалася образливим непорозумінням. Я не скаржилася на обмеження сільського життя. Мій мозок розумів, що це закономірно, це етап. (А реально, красу російського року я почула і зрозуміла тільки на другому курсі університету в 2004 році, тому що жила в гуртожитку з Машею з Керчі, до цього було довгохвильове радіо і поп-зірки на аудіо-касетах).

Спрощуй і скорочуй

Забавно, але ж якщо це взяти за правило, то будь-яка драма, стрес і горе підуть з життя, тому що мозок заточений не на емоцію, а на сенс, істину. А вона, як правило, коротка. Деякі філософи сенс життя вміщують в одній фразі, інші сучасники – в трьох пунктах. Так Боб Марлі умістив сенс буття в любові, а Палієнко в «щастя і задоволення через розвиток». Це правило мені допомагало не тільки в дитинстві, але і в переживанні пристрастей в студентські роки: відкидати непотрібні відносини, навіть коли тіло або емоційна прив’язка ще «тягнуть» … або коли йдуть близькі …

Коротко

Саме через любов до суті і мінімалізму я на другому курсі закохалася в екслібриси. Це лаконічний графічний малюнок, картинка, в яку потрібно було закласти цілу історію. Їх ми вчили на прикладах Фелікса Кідера. Екслібриси – це прабатьки логотипів, принаймні так склалося тоді у мене в свідомості в логічний ланцюжок навчальної програми. І якщо екслібриси – це була закоханість, то лого стали моєю любов’ю.

Логотип – це знак, короткий візуальне послання, яке вміщує в собі весь сенс (задум) цілої системи (компанії), її місію, цілі, продуктову лінійку, і навіть емоцію, адже кольором і графічною мовою я ще можу передати емоцію. Якщо постаратися, то лого може передати навіть тактильні відчуття конкретного матеріалу – дерева, скла, металу, води, чого завгодно.

Як всесвіт згортається в точку, так його можна і розгорнути…

З написанням стратегій для територій я зіткнулася (якщо роботу можна обізвати цим дієсловом) лише кілька років тому. Тут теж застосовується система «спрощуй» і «скорочуй»:
щоб територія визначилася зі своїм курсом розвитку на 5-10 років і реально змогла його виконати, будь то місто або цілий регіон, вона зобов’язана вибрати максимум 4, а краще 2-3 ключові пріоритети розвитку. Напрямки розвитку – це теж всього 2-3 слова, наприклад «розвиток туристичного потенціалу», «розвиток мікро-бізнесу» … А щоб дійти до такого точного і чітко визначеного скорочення сенсу, потрібно проаналізувати цілу купу даних.

Спрощуй, скорочуй, систематизуй. Хочеш емоцію – додай колір і характер лінії

Розгортається цей всесвіт логотипу в брендбук – це структурований звід законів, який описує світ компанії, або світ території, якщо я бренду громаду.

Брендбук, як Біблія, описує створення світу, несе посил тим, хто його гортає.
Закон брендбуку говорить: дотримуйся канонів виведеного графічного мови бренду. А якщо хочеться змінити мову, змінити систему – будь ласка, тільки це буде вже інший світ.

Змінюючи закони ми створюємо нову реальність

Мовою графічного дизайнера – це ребрендинг. У житті це природна трансформація особистості, яка росте, мудрішає, або трансформація міста, який з індустріального стає культурним.
Приборкуй, скорочуй, систематизуй – залишай лише істину.
І отримуй задоволення від процесу)

Вікторія Кулакова